Orijen Original

Populární
 
4.9
 
0.0 (0)
11120
Orijen Original

Krmivo pro psy - profil

Vysoký obsah masa
Přírodní složení
Neobsahuje obiloviny
Hypoalergenní
Jasná deklarace surovin

Deklarace surovin

Čerstvé kuřecí maso (13%), čerstvá celá vejce (7%), čerstvé krůtí maso (7%), čerstvý celý sleď (6%), čerstvá kuřecí játra (6%), čerstvý celý platýz (5%), čerstvá krůtí játra (5%), čerstvé kuřecí krky (4%), čerstvé kuřecí srdce (4%), čerstvá krůtí srdce (4%), celé kuře (dehydratované, 4%), celá krůta (dehydrovaná, 4%), celá makrela (dehydrovaná, 4%) celé sardinky (dehydrované, 4%), celý sleď (dehydrovaný, 4%), celá červená čočka, celá zelená čočka, hrášek, hrachová vláknina, celá cizrna, celý žlutý hrách, celá pinto fazole, bílé fazole, tuk ze sleďě (1%), kuřecí tuk (1%), kuřecí chrupavky (1%), kuřecí játra (mrazem sušené), krůtí játra (mrazem sušené), čerstvá dýně, máslová dýně, čerstvé cukety, čerstvý pastinák, čerstvá mrkev, celá červená jablka, celé bartlett hrušky, čerstvá kapusta, čerstvý špenát, čerstvé listy červené řepy, čerstvé listy tuřínu, hnědé řasy, celé brusinky, celé borůvky, celé plody muchovníku, kořen čekanky, kořen kurkumy, ostropestřec mariánský, kořen lopuchu, levandule, kořen proskurníku lékařského, šípky.

* Kontroverzní nebo nízkohodnotné složky jsou tištěny červeně, obzvláště problematické tučně červeně.

Deklarace výživových látek

proteiny 38.0%, tuky 18.0%, vláknina 5.0%, popel 8%, vlhkost 12.0%

Vápník 1.4%, Fosfor 1.1%, Omega-6 mastné kyseliny 3.0%, Omega-3 mastné kyseliny 1.0%, DHA 0.3%, EPA 0.2%, glukosamin 1400 mg /kg, chondroitin 1000 mg /kg

Výživové látky v sušině %

Bílkoviny
43.2
Tuky
20.5
Vláknina
5.7
Popel
9.1
Sacharidy
21.6

Shrnutí

ORIJEN Original patří k velmi kvalitním krmivům pro psy všech plemen a věkových kategorií. Obsahuje velké množství různého masa, u kterého výrobce deklaruje, že suroviny pro jeho výrobu jsou dodávány čerstvé každý den, nikdy mražené a bez konzervačních prostředků. Velmi kladně hodnotíme nízké procento sacharidů v krmivu.

Orijen Original jsou označené jako ALL LIFE STAGES (ALS). Znamená to, že jsou dle výrobce vhodné pro všechny životní fáze psa a pro všechna plemena.

Pro jejich vysoký obsah energie jsou vhodné především pro psy se zvýšenou fyzickou zátěží (pracovní psi, březí či kojicí feny).

Pro starší psy nebo dokonce psí seniory, pro štěňata velkých a obřích plemen a pro psy náchylné k obezitě granule Orijen Original vhodné nejsou. U štěňat velkých a obřích plemen není vysoký obsah energie v krmivu pro jejich správný vývoj příznivý. Doporučujeme se podívat na informaci o důležitosti fosforu při krmení starších a velmi starých psů.

A právě výrobcem použité označení ALS umožňuje použít tyto granule pro všechny psy, včetně těch shora uvedených. A s tím souhlasit nemůžeme.

Recenze editora

1 review
(Updated: Červenec 28, 2017)
Hodnocení krmiva
 
4.9
M-

Uživatelské recenze

Pro tuto položku nejsou žádná uživatelská hodnocení
Máte u nás účet?
Hodnocení (čím více tím lépe)
Hodnocení krmiva
Komentáře