Mám nahradit současné krmivo jiným?

R Updated Listopad 20, 2023
3005
ayla-verschueren-jnq52JjkLAg-unsplash
Štítky
Krmení psů

Vašemu psovi krmivo chutná, je zdravý a vitální a vy jste spokojen. Mohli byste si myslet, že není vážný důvod krmivo měnit.

U žádného psího krmiva si nemůžeme být absolutně jisti, že skutečně obsahuje všechny pro psa důležité živiny a že je pes schopen plně využít celý obsah bílkovin.

Navíc dlouhodobé krmení krmivem obsahujícím stejné suroviny zvyšuje riziko potravní intolerance a alergie. Všichni také víme z vlastní zkušenosti, že psovi po určité době krmivo přestává chutnat - jako by sám cítil, že potřebuje změnu.

To jsou důležité důvody k tomu krmiva pro psy pravidelně střídat. Není nutné krmivo měnit každý měsíc, ale krmit stejným psím krmivem déle než 5 - 6 měsíců může být problematické.

Při změně je důležité vybírat krmiva obsahující jiný druh hlavních surovin (jiný druh masa, obilovin) než ty, které jsou obsaženy v tom současném. V naší široké nabídce naleznete hodnotná krmiva pro všechny rasy psů, ze kterých porovnáním vyberete ta, která odpovídají vašim požadavkům. Ve výběru psího krmiva vám pomohou naše recenze a hodnocení krmiv.

Pokud ale váš pes vykazuje známky špatného krmení, může změna krmiva pomoci vyřešit jeho zdravotní problémy.

Mezi známé problémy, které mohou být způsobeny špatnou stravou patří:

  • Trávicí problémy - častá stolice až průjem, nadměrné a silně zapáchající větry, pravidelné zvracení - hlavně po jídle
  • Problémy kůže a srsti - svědění, tvorba lysin, šupinatění kůže, nadměrná tvorba lupů, neustálé línání, mastná a/nebo zapáchající srst
  • Hyperaktivita
  • Ztráta vitality nebo letargie
  • Nadměrné slzení očí
  • Zápach z tlamy a tvorba plaku
  • Pravidelné problémy s análními žlázkami

Pokud zjistíte některý z těchto příznaků přečtěte si článek o krmení psů s menšími zdravotními problémy.

Pokud se rozhodnete vyměnit současné krmivo za jiné dodržujte pravidla pro změnu krmiva tak, aby proběhla pro psa hladce.