Krmivo pro životní fáze psa

Life Stage - krmiva pro různé životní fáze psa

Obsah surovin life stage krmiv odpovídají výživovým požadavkům různých věkových skupin nebo životních fází, jako např. březost. Většina výrobců nabízí krmiva pro štěňata a krmiva pro dospělé psy různých velikostí a životních situací. Někteří výrobci jdou dále a nabízejí více možností jako např. krmivo po odstavení, pro juniory, březí a kojící feny, stárnoucí psy ap. Jiné značky nabízejí jedno krmivo pro všechny fáze psího života. Který způsob je ale nejlepší?

Pro krmiva určené pro všechny věkové skupiny nebo fáze života psa existují silné argumenty, neboť v přírodě existuje velmi málo zvířat, které žerou jinou stravu v mládí a stáří. Dle věku mohou žrát více nebo méně, ale je to pořád stejná strava. Krmivo pro životní fáze je zcela umělý koncept.

Na druhé straně krmivo pro životní fáze umožňuje výrobcům zaměřovat jejich krmiva pro potřeby psů v různých věkových obdobích. Například krmiva pro štěňata obsahují větší množství proteinu a kalcia tolik potřebných v době růstu, naproti tomu krmivo pro seniory obsahuje méně kalorií a navíc obsahuje specifické látky pro podporu kloubů.

V zásadě mohou oba přístupy fungovat dobře. Takže rozhodnutí jestli volit life-stage krmivo je na vašem rozhodnutí nebo na rozhodnutí psa pokud mu chutná. Někteří psi mohou značně prospívat rozdílným krmivem v různých obdobích jejich života, jiným se zase lépe daří žraním stejného druhu krmiva během celého života. Pokud si nejste jistý podívejte se na článek Mám nahradit současné krmivo jiným?