Human grade neboli krmivo v potravinářské kvalitě je označení, které se dnes mezi krmivy také často objevuje. Je ale důležité si uvědomit, že neexistuje žádné krmivo, které by mohlo být legálně označeno jako human grade. Proto výrobci toto označení používají na suroviny, jako např. vyrobeno ze surovin v potravinářské kvalitě, maso v potravinářské kvalitě nebo suroviny vhodné ke konzumaci člověkem. Má toto označení ale nějaký význam?
Vzhledem k tomu, že evropské předpisy vztahující se k tomu, čím zvířata mohou nebo nemohou být krmena, jsou relativně striktní, odpovídá velká většina surovin potravinářské kvalitě. Na rozdíl od amerických zákonů, které umožňují k výrobě krmiv zpracování uhynulých, umírajících, zmrzačených nebo nemocných zvířat, musí v Evropě všechny masové suroviny pro psí krmiva pocházet ze zvířat vhodných pro konzumaci člověkem. To se vztahuje i na do Evropy dovážená krmiva. To znamená, že všechny krmiva obsahující maso by mohly nést označení human grade.
Potíž je v tom, že jakmile jsou tyto suroviny zpracovány nemohou již označení potravinářské kvality používat. Jakmile bylo maso zpracováno do masové moučky, nemůže již tato moučka nést označení “human grade”. Přestože může být v deklaraci krmiva legálně napsáno, že maso pochází ze zdrojů potravinářské kvality, konečná surovina (masová moučka) obsažená v krmivu již výrazu potravinářská kvalita neodpovídá.
To znamená, že prakticky každé krmivo by mohlo být označeno výrazem “obsahuje suroviny v potravinářské kvalitě”. Po zpracování na krmivo ale jeho celkový obsah potravinářské kvalitě neodpovídá. Z toho vyplývá, že jakékoliv deklarace ve smyslu human grade by měly být ignorovány.