Náklady krmení

náklady krmeniNáklady krmeni - cena denní dávky

Na stránkách krmiv najdete nadpisy "Cena denní krmné dávky / 25 kg pes" a "Cena za kg". Hodnoty u nich uvedené vypočítáváme z aktuální ceny v době zadávání (nebo aktualizace) krmiva a z doporučeného dávkování výrobců. Pes s váhou 25 kg byl zvolen proto, že je zařazen jak ve skupině M-středních, tak i L-velkých plemen. Jelikož každé krmivo má jiné dávkování, umožní tato položka porovnat skutečné náklady jednotlivých krmiv. Je dobré vědět, že skutečné množství denní dávky (a tím i náklady) se bude lišit v závislosti na hmotnosti, aktivitě a stáří psa.

Při porovnávání krmiv naleznete některá méně hodnotná krmiva za vysokou cenu, a na druhou stranu kvalitní krmiva s vysokým obsahem masa za cenu s nimi porovnatelnou nebo nižší. Cenu značkových krmiv totiž zdražují vysoké náklady na jejich reklamu. Dražší mohou být některá krmiva nejvyšší kvality, ovšem jejich obsah masa a zastoupení dalších hodnotných surovin tuto vyšší cenu ospravedlňuje.

Mějte na paměti, že mezi náklady na krmení podřadnými krmivy patří i náklady na léčbu nemocí způsobených špatným žrádlem a některé tyto zdravotní problémy mohou být nevratné!

V každém případě, nenechte se ovlivnit reklamou! Nehledejte ta "nejlacinější" krmiva a nesnažte se ušetřit nákupem špatných. Myslete na zdraví svého miláčka! Volte krmivo s vysokým obsahem kvalitních surovin a s výhodným poměrem kvality a ceny. Vybírejte rozvážně a s ohledem na vašeho psa. Při výběru vám pomůže naše hodnocení krmiv.