Odpověď: obezita

Poznámka: Posíláte zprávu jako "Host", nelze ji upravit nebo odstranit
Zde se můžete registrovat nebo přihlásit Přihlásit se nebo Registrovat. Příspěvek můžete ale také odeslat jako neregistrovaný návštěvník, zadáním pouze jména. V takovém případě ale nebudete upozorněn na reakce na příspěvky.
X

Historie tématu: obezita

Zobrazit nejstarší 6 příspěvků - (Poslední příspěvek nejdříve)

  • redakce

Nejdříve si zjistěte, kolik by měl váš pes vážit. Dle jeho váhy si na obalu krmiva zjistěte doporučenou krmnou dávku. Tu pak snižte o 20% a tímto množstvím začnete krmit.

Snižování váhy psů není jenom o výběru krmiva a jeho množství. Aby pes úspěšně shodil váhu je nutné dodržet několik předsevzetí. Jde tedy o rozhodnutí a pevnou vůli.

Stejně nebo ještě důležitější je pohyb psa. Pes který bude celý den ležet neshodí váhu pouhou změnou granulí.

Je možné, že pokud je pes silně obézní, bude lépe nejdříve zajít na veterinu a nechat zjistit jestli je jinak v pořádku.

Podrobné informace a doporučení o krmení psů s nadváhou jsou publikovány na našich stránkách.

  • atram 77

děkuji ,mnohokrát za info,jěště jeden dotaz ,aspon co mi bylo řečeno když budeme krmit těmito granulemi- aby tedy zhubnul krmit dávkou určenou na jeho váhovou kategorii,když tedy chceme aby měl 30 kilo,tak krmit krmnou dávkou na 30 kilo????Je to tak správně ,nebo se mýlím????

  • Marie - Redakce

Dobrý den,
stejně jako u lidí dochází i u psů ve vyšším věku ke zpomalovaní metabolismu, a pokud v této souvislosti neupravíme krmení může dojít k narůstání hmotnosti psa až k obezitě. Jak krmit psa ve vyšším věku najdete na našich stránkách v článku Krmení dospělých psů a seniorů . Abychom podpořili rychlejší trávení jsou důležité delší procházky, vyvarovat bychom se měli podávání doplňků psí stravy v podobě buvolích a jiných tyčinek a pamlsků. V rejstříku krmiv na našich stránkách najdete několik velmi dobrých krmiv vhodných pro psí seniory. Taková krmiva mají zpravidla méně sacharidů a více masa. Vhodná krmiva pro seniory můžete vyhledat pomocí filtru krmiv na úvodní stránce pod označením Stáří psa "senior".
Velmi dobré zkušenosti mají spotřebitelé s krmivy:
- Acana Senior Dog
- Orijen Senior
Důležité je také dodržovat postupy při přechodu z jednoho krmiva na druhé .

  • atram 77

Dobrý den,
potřebovala bych poradit ,ohledně krmení staršího a obézního psa,babička ho má ,už jsem jí ukecala na granulky pro obézní pejsky ,jen ted nevím jaké,každý mi navrhuje něco jiného a já bych opravdu chtěla učinné.Je mi ho líto a chtěla bych mu pomoci,ale abych mu výběrem nevhodných granulý spíše jěště nepřitížila ¨
děkuji mnohokrát za odpověd