granule 'Baštíto'

01. led 2020 16:47 #119 od Anonym
Odpověděl Anonym pro téma granule 'Baštíto'
Jedná se o granule, které běžně vyrábí firma GA pet food partners v anglii a můžete stejné granule koupit například v eshopu krmim kvalitne pod značkou best breeder. Rozhodně se nejedná o granule připravené na míru, to je pouze marketingový trik, jak upoutat zákazníka. Konkrétně bastito pouziva 2 receptury, které smíchá dohromady. Obě receptury jsou vhodné pro daný typ psa. Například receptura s kachnou + receptura s krocanem), nicméně když smícháte 2 komplexní receptury, které vyhovují každému psovi, nedostanete nic jiného než recepturu která zase bude vyhovovat každému psovi. Nehledě na to, že jsou to granule, které koupíte pod značkou best breeder výrazně levněji. Co se týče výroby "fresh trusion", tak je to taky pouze marketingový tah. GA granule normálně extrudují a následně na granule nastříkají tuky aby to pes žral. Co se týče granulí yoggies, tak jsou to sice granule lisované za studena ale obsahují pouze sušené maso nebo sušené maso mleté, jinými slovy se jedná o masovou moučku, která byla připravena za vysokých teplot, stejně jako zbytek surovin, které jsou obsaženy v yoggies. Takže když vezmete suroviny, které byly upraveny za 140C a pak je slisujete za 40C, tak stejně v nich nemůžete hledat moc výživy :), tedy zase je to jen marketingový trik.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

11. lis 2019 21:22 #117 od Anonym
granule 'Baštíto' vytvořil uživatel Anonym
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na granule 'Baštíto', které jsou vyrobené na míru pro každého pejska zvlášť. Na mě působí docela pozitivním dojmem, jenže nutno podotknout, že mé znalosti v oblasti psích krmiv nejsou příliš rozsáhlé. Proto se ptám tady: jsou vhodné?
Máme pejska kavalírka, 8 kg, 4,5 roku, nekastrovaný, bez alergií (nebo při nejmenším nám známých), spíše plnější tvary, ale obézní rozhodně není. Venku strávíme dost času, nicméně poslední dobou jsme museli pohyb trošku omezit kvůli úrazu. Za dva dny ho čeká operace (udělal si něco s ramenním kloubem, projevuje se to hypermobilitou, přes den v pohodě běhá, ale po větší fyzické námaze po večerech kulhá, pravděpodobně úraz z agilit). Zmínila jsem, že by bylo fajn přidat nějakou složku, která by podpořila kosti a klouby... Navíc trpí zubním kamenem a potížemi s análními žlázkami. To jsou informace, jaké jsem zadala do 'formuláře', podle kterého mi byly předepsány granule na míru:
Analytické složky: výživová energie 362.6 kcal/100g, protein 26.3 %, oleje a tuky 12.5 %, vláknina 3.2 %, popel 8.2 %, vlhkost 8 %, omega 6 2.1 %, omega 3 1 %, vápník 1.7 %, fosfor 1.1 %, sodík 0.3 %, draslík 0.4 %, hořčík 0.1 %
Složení: živočišná složka celkem 50 % (čerstvý krocan 8.1 %, sušený krocan 6.3 %, čerstvá kachna 19.6 %, sušená kachna 14 %, krůtí vývar 0.6 %, kachní vývar 1.4 %), batáty 23 %, brambory, hrášek 6.6 %, řepná dužina, lněné semínko, omega 3 mastné kyseliny, vitamíny, minerály, zeleninový vývar, pomeranč 0.2 %, sušená brusinka, glukosamin 51 mg/kg, metylsulfonylmetanu 51 mg/kg, chondroitin síran 37.5 mg/kg, FOS 96 mg/kg, MOS 24 mg/kg
Vitamíny a minerály (na 1kg bašty): vitamin A 15000 IU, vitamin D3 2000 IU, vitamin E 95 IU, aminokyseliny L-Karnitin 150 mg, zinek 50 mg, železo 50 mg, mangan 35 mg, měď 15 mg, jód 1 mg, selen 0.3 mg
Denní dávka: 136g

Prosím o názor na ně. Stránky:  https://www.bastito.cz/
Granule jsou vyráběny za 90°C, což sice není jako Yoggies, které momentálně používáme, ale stále se mi to zdá lepší než běžné extrudované granule. Ověřené chovy jsou dalším bodem, který mě zaujal. Nicméně ve výrobním procesu ( https://www.bastito.cz/vyrobni-metoda ) mě uhodilo do očí zavěrečné napouštění granulí tukem (jde o metodu 'freshcoating', jíž vůbec neznám.) Myslíte, že to je v pořádku?
Děkuji moc za rady a názory.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Není povoleno: vytvoření nového téma.
  • Není povoleno: odpovídat.
  • Není povoleno: upravovat zpávu.
Moderátoři: redakce