Hodnocení deklarace

11. čvn 2017 20:23 - 16. čvc 2018 10:23 #68 od redakce
Odpověděl redakce pro téma Hodnocení deklarace

Neregistrovaný odpověd
Účelem těchto stránek nejsou vědecká pojednání a studie, nýbrž stručné vysvětlení problematiky v oblasti výživy psů s ohledem na krmení psů v praxi. Je samozřejmé, že naše publikace jsou podložené odbornou literaturou. Při hodnocení krmiv vycházíme z těchto poznatků.

“Vliv vlákniny na využití živin obsažených v krmivu se nedá vysvětlit pouze nízkou stravitelností vlákniny samé, nýbrž dalšími vlivy: obklopením ostatních živin vlákninou, zvýšením viskozity krmiva nebo zrychlením jeho průchodu střevy. Při zvýšení obsahu surové vlákniny v krmné dávce o 1% (v sušině) se snižuje stravitelnost organické hmoty o 1,6%. Snížením využitelnosti živin se zdá být nejméně postižený tuk, nejvíce NFE látky . Horší stravitelnost NFE látek by mohla být způsobena především nízkým mikrobiologickým rozkladem v tlustém střevu z důvodů rychlejšího průchodu potravy střevem. Větší množství rostlinných vláknin zvyšuje viskozitu a vede ke snížení stravitelnosti krmiva.To se dá přesně určit jenom pomocí specifických analytických metod, ne však analýzou surové vlákniny.”

Citace: Jürgen Zentek
11. čvn 2017 09:46 - 11. čvn 2017 10:08 #67 od Neregistrovaný
Odpověděl Neregistrovaný pro téma Hodnocení deklarace
"obsah vlákniny a nestravitelných složek" - tohle je jedno a to samé, u krmiv se udává nerozpustná vláknina a je nestravitelná.
Záleží z čeho pochází, některé složky mají i rozpustnou, i nějaké užitečné věci.

Pomalu fermentovaná vláknina jako skořápky arašídů, sója a celulóza (což ale v psím krmivu zase nechci) je užitečná, protože zůstane v tlustém střevě déle.
Podání většího množství rychle fermentované ale, má laxativní účinky, takže se z krmiva nevyužije nic moc, není na to čas.

Jaký vliv má vláknina na ostatní živiny ? Právě tu rychlost pomalost odchodu přebytků z těla myslíte ? Děkuji za podrobnější odpověď.
11. čvn 2017 09:43 #66 od Neregistrovaný
Odpověděl Neregistrovaný pro téma Hodnocení deklarace
Ale tady nešlo přece o granule, nýbrž o několikrát zpracované složky granulí. Jako je moučka.

Studii specielně pro vás najdu. Udivuje mě, že ji neznáte.
10. čvn 2017 16:14 - 16. čvc 2018 10:23 #65 od redakce
Odpověděl redakce pro téma Hodnocení deklarace
Všichni víme, že tepelné a jiná zpracování mají na potraviny ať již kladný nebo záporný vliv. Nemůžeme přece rozšiřovat nepodložené, kusé zprávy. Jde o to informovat na základě podložených faktů a bránit nepravdivým, vymyšleným a zavádějícím informacím. Odhadujeme, že na internetu je těch klamavých a zavádějících skoro 80%. Tomu nechceme přispívat.
Podívejte se co jste na téma “fake news” napsala vy sama v odpovědi na příspěvek jiného pisatele:

“Protože já všechny svá tvrzení mohu podložit a také to dělám. Pokud nemám odkaz, studii, tabulku, tak napíšu - myslím si.
Ale to jsou, pane, potom dojmy, a ne pojmy”

No přitom si tady sama silně protiřečíte: Jednu jsem někam založila, psalo se o…
Neregistrovaný napsal:
Ale to přece nejsou žádné fake news, to ví žák základní školy, že teplota, kyslík...
Na to není potřeba hledat studie.
Jednu jsem někam založila, psalo se o dávném výzkumu kuřat, šlo o teplotu už 40°C.


Ten odstavec o smažení je opravdu přespříliš. Strašíte s sugerujete, že se granule smaží. To je školní příklad toho, jak se vytváří nepravdivé fámy. Ukažte mi granule, které se smaží při teplotě 200° C a více.
Neregistrovaný napsal:
Vysoká teplota navíc vyrobí karcinogenní látky. Známe smažení, přepálený tuk. Smrdí tak dost značek granulí - akrolein.
10. čvn 2017 15:09 #64 od redakce
Odpověděl redakce pro téma Hodnocení deklarace
Ve výživě psa a při trávení má každá živina své opodstatnění. Příliš málo, nebo příliš mnoho určitých živin má vliv na ostatní živiny. Vysoké množství vlákniny snižuje stravitelnost krmiva a zvětšuje stolici. S výjimkou dietetických důvodů je množství vlákniny do 3%, dostačující.
10. čvn 2017 10:41 - 10. čvn 2017 10:47 #63 od Neregistrovaný
Odpověděl Neregistrovaný pro téma Hodnocení deklarace
Podívejte, řeči výrobců já moc vážně neberu, je to marketing, mě zajímá složení, analýza, země výroby kvůli pojmům maso atd.
"ACANA Wild Prairie nabízí bezkonkurenční obsah místních surovin, které jsou chované nebo odlovené lidmi, které známe, a kterým důvěřujeme. Všechny tyto suroviny, byly schválené jako vhodné pro lidskou spotřebu a jsou do našich oceňovaných kuchyní NorthStar® dodávané čerstvé každý den! "
" chicken meal (8%), turkey meal (8%), whole herring meal (8%)"

To je trochu nesmysl přece.Podle mě Acana nebyla nikdy dobrá, nevím, kde jste toto tvrzení vzali. Jediná receptura, která šla pro některé psy, Acana klasická s kuřetem a ovsem. A i tady jsou 4% vlákniny a vždy byla. To se ale u dospělých dá zkousnout.
S vlákninou to takto bylo vždy, to samé Orijen.
Je mi zcela jedno, kde se co vyrábí, pokud je to pro psa vhodné.
A když to vše projdete, zjistíte, že
za mořem je dobré krmivo akorát to, kde není moučka a kupa hrachu.
To nám toho moc nezbývá, že :-)
Ptala jsem se, proč je v biologicky vhodném přírodním čerstvém krmivu moučka, neodpověděli mi. A české eshopy říkají, že originální složení je přelepeno českou nálepkou.
Takže co sem je dopraveno, nevím.
Ale s USA máte pravdu, psalo se, že KY bude obsluhovat jejich trh.
Kromě ovesných receptur s vlákninou do těch 4 procent, to nikdy dobré jídlo nebylo, jen pro některé, a když byla cena kolem 80kč za kilo.
Asi tak jako teď někdo shání levnější krmivo, tak řeknu, kupte Markus Muhle, není zde nic závadného.

Tak teď bych měla jeden dotaz.. proč vám vadí výše vlákniny. Můžete na mě klidně i cizými výrazy :-)
  • Povoleno: vytvoření nového téma.
  • Povoleno: odpovídat.
  • Není povoleno: přidávat obrázky.
  • Není povoleno: přidávat soubory.
  • Není povoleno: upravovat zpávu.
Moderátoři: redakce