Pamlsky z buvolí kůže - psí pochoutka nebo životu nebezpečný výrobek?

M- Updated Duben 13, 2023
21543
Pamlsky z buvolí kůže - psí pochoutka nebo životu nebezpečný výrobek?
Štítky
  • Krmivo pro psy
  • Zdraví psa

Patříte k těm, co kupují psům pamlsky z buvolí kůže? Psi je rádi okusují ale pozor, víte že obsahují jedy?

Pamlsky z buvolí kůže jsou nejprodávanější ze všech pamlsků pro psy. Nabízejí se téměř všude a jejich cena není vůbec nízká. Málokoho by napadlo, že je jejich podávání psům životu nebezpečné.

Co vlastně je “buvolí kůže”? Ano je to kůže a v tom jediném snad můžeme souhlasit. Jinak se jedná o odpad z kožedělného průmyslu, přičemž se nemusí jednat ani o bůvolí ani o hovězí kůži, ale o kůži jakékoholi zvířete a může to být dokonce i kůže psí. Do celého světa se totiž vyváží i kůže zabitých psů z Thajska nebo Číny. Asie a předně Čína je jedním z hlavních zdrojů těchto pamlsků.

A jejich výroba? Kůže je nejdříve ošetřena v roztoku chemikálií, které ji konzervují. Srst je pak očištěna roztokem louhu a/nebo roztokem silně toxického sulfidu sodného. Pak jsou kůže čištěny roztokem peroxidu, který zároveň odstraní zápach kůže.
Mnoho těchto „pochoutek“ je také dobarvováno a dochucováno. Umělá dochucovadla a barviva používaná v tomto procesu jsou častými karcinogeny.

To ale zdaleka není vše co obsahují. Při testování byly nalezeny další chemické látky: oxid arsenitý, olovo, formaldehyd nebo dokonce i jed na krysy, používaný při převozu.

Chemikálie obsažené v těchto výrobcích tedy jsou po malých dávkách podávaný jed. To ale bohužel stále není všechno. Jelikož jsou vyrobeny z kůže, nejedná se tedy o potravinu a z větší části jsou proto nestravitelné. Stačí, aby pes spolkl větší kus, a dojde k nenávratnému zacpání střev, které lze řešit jedině včasnou operací. Často je ale pro takového pejska už pozdě. Další častou příčinou úmrtí psů při podání „buvolích“ pamlsků je udušení.

Společnost Humane Society International zahájila rozsáhlé šetření a zveřejnila tato hrůzná fakta. Bylo natočeno video, které dokumentuje výrobu žvýkacích pamlsků z kůže. Jeho puštění je ale jen pro silné nátury.
https://www.youtube.com/watch?v=Oc265q0ZRss&t=4s.

Málokdo uvěří, že povolané úřady nic nevidí a o ničem neví. Buvolí kosti se prodávají dál, byznys je byznys. Proto dávejte pozor co svému miláčkovi kupujete. Jak je vidět nemůžeme se zde spoléhat než na sebe a náš zdravý rozum.